ODRZUCONY! Kierunek: bezpieczne parkingi na Osiedlu Barskie

Projekt został odrzucony przez urzędników!

Nasz pomysł:

Budowa bezpiecznych i bezpłatnych dla mieszkańców miasta parkingów przy ulicy Broniewskiego oraz ulicy Barskiej

Opis projektu:

Kwota przeznaczona z Budżetu Obywatelskiego na osiedle Barskie w 100 procentach może pokryć koszt budowy bezpiecznych i bezpłatnych parkingów przy ulicy Broniewskiego oraz Barskiej. Przy ulicy Broniewskiego na ten cel można wykorzystać pas zieleni, który znajduje się wzdłuż ogrodzenia przedszkola Jaś i Małgosia, aż do wjazdu do bloków przy ulicy Broniewskiego (odcinek dochodzący do ulicy Lwowskiej). Na pasie zieleni znajduje się także kilka drzew. Należy je jednak zachować i pomiędzy nimi można utworzyć miejsca parkingowe o powierzchni ok. 259 metrów kwadratowych. Proponujemy również budowę parkingu przy ulicy Barskiej również na pasie zieleni, znajdującym się wzdłuż ulicy od skrzyżowania typu rondo z ulicą Henryka Sucharskiego, do wjazdu na osiedle bloków przed mostem na potoku Łubinka. Na pasie zieleni znajduje się kilka drzew. Pomiędzy nimi również można utworzyć miejsca parkingowe. Właścicielem działki jest Skarb Państwa, ale teren znajduje się w pasie drogowym zarządzanym przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

Uzasadnienie:

Brak parkingów w Nowym Sączu to palący problem. Doskwiera kierowcom nie tylko w ścisłym centrum miasta, ale przede wszystkim mieszkańcom osiedli. Celem naszego projektu jest budowa bezpiecznych, wygodnych i bezpłatnych miejsc postojowych przy ulicy Barskiej. Wskazany przez nas teren w tym rejonie nie jest optymalnie zagospodarowany. Jest to pas zieleni, na którym mieszkańcy pobliskich bloków często pozostawiają swoje pojazdy niszcząc trawniki. Nie wygląda to estetyczne, a przecież ulica Barska jest główną ulicą wjazdową do centrum miasta od strony gminy Korzenna. Również na ulicy Broniewskiego w pobliżu przedszkola Jaś i Małgosia mieszkańcy okolicznych bloków mają problem z pozostawieniem swoich aut. Bardzo często parkują samochody na pasie zieleni, stąd pomysł utworzenie w tym miejscu kolejnych bezpiecznych, wygodnych i bezpłatnych miejsc postojowych. Na obu wskazanych przez nas terenach rosną drzewa, dlatego parkingi powinny zostać wkomponowane pomiędzy nimi.

Koszty realizacji 122 472 zł

Popierasz projekt Kierunek: bezpieczne parkingi na Osiedlu Barskie

  • TAK (71%, 12 Głosów)
  • NIE (29%, 5 Głosów)

Liczba głosów: 17

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content