ODRZUCONY! Kierunek: bezpieczny parking na osiedlu Helena

Projekt został odrzucony przez urzędników!

Nasz pomysł:

Budowa bezpłatnego parkingu przy cmentarzu na Osiedlu Helena od strony ulicy Starowiejskiej, dla poprawy bezpieczeństwa najbliższych mieszkańców oraz osób odwiedzających nekropolię.

Opis projektu:

Zgłaszamy projekt dotyczący budowy parkingu przy cmentarzu na Osiedlu Helena od strony ulicy Starowiejskiej. To jedna z najstarszych sądeckich nekropolii, która zajmuje powierzchnię ok. 1,2 ha. Niemal każdego dnia groby bliskich odwiedza tam wielu mieszkańców naszego regionu.  Tymczasem w pobliżu,  nie ma parkingu z prawdziwego zdarzenia. Wskazana przez nas działka może być niemal w całości zabudowana dla potrzeb utworzenia bezpłatnych miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Kwota przeznaczona na projekty na Osiedlu Helena to 210 390 tys. zł. Zgodnie z cennikiem na stronie bo.nowysacz.pl pozwoli to na zabudowę ponad 757 metrów kwadratowych działki.

Uzasadnienie:

Celem projektu jest utworzenie parkingu przy cmentarzu na Osiedlu Helena. W tej chwili miejska działka służy do „dzikiego” pozostawiania samochodów, a tym samym pojemność tego terenu dla pojazdów jest ograniczona. Teren jest nierówny. Zimą czy podczas intensywnych opadów deszczu, osoby starsze łatwo mogą tam skręcić nogę lub doznać innych urazów. Nie ma tam również odpowiednich warunków dla osób niepełnosprawnych, które chciałyby odwiedzić groby najbliższych. Co ważne, nekropolia jest jedną z najstarszych w mieście i znajdujące się tam groby odwiedzane są przez setki mieszkańców z całego regionu. Zatem „dziki” parking to nie najlepsza reklama dla Nowego Sącza. Budowa prawdziwego parkingu umożliwi parkowanie większej ilości samochodów. Będzie to także bezpieczne miejsce dla osób starszych  czy niepełnosprawnych. Przy okazji zniknie kolejne miejsce „wstydu” w Nowym Sączu.

Koszt inwestycji: 210 390 zł.

Popierasz projekt Kierunek: bezpieczny parking na osiedlu Helena

  • TAK (100%, 8 Głosów)
  • NIE (0%, 0 Głosów)

Liczba głosów: 8

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content