ODRZUCONY! Kierunek: budowa zewnętrznej ścianki wspinaczkowej

Projekt został odrzucony przez urzędników!

Nasz pomysł:

Budowa bulderingowych ścianek wspinaczkowych o zróżnicowanych wysokościach wynoszących od 2 do 4 metrów i zróżnicowanym stopniu trudności. Budowle przypominające kształtem grzyby i mosty, gdzie np. wewnętrzna strona łuków stanowi obszar trudnych wspinaczek, a pozostałe powierzchnie są przystosowane do łatwych i bardzo łatwych problemów wspinaczkowych.

Opis projektu:

Czas na nową atrakcję przy hali sportowej w Nowym Sączu. W tym roku najmłodsi zyskali plac zabaw wodnych, a my proponujemy budowę bulderingowych ścianek wspinaczkowych o zróżnicowanych wysokościach wynoszących od 2 do 4 metrów. Idealnym miejscem na montaż takich ścianek jest skwer tuż przy hali, obok stacji pomiarowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Proponowane ścianki to wolnostojące bryły z przygotowanym bezpiecznym, amortyzującym podłożem. Takie zagospodarowanie terenu to możliwość spędzania wolnego czasu dla ludzi w każdym wieku. Buldering polega bowiem na wspinaniu się na wysokość kilku metrów, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Dla osób początkujących i doświadczonych wspinaczy daje to możliwość treningu, a dla amatorów możliwość spędzania, w ciekawy sposób, czasu wolnego na świeżym powietrzu. Bezpłatna atrakcja w przyszłości może być miejscem zawodów sportowych oraz pokazów przygotowywanych przez profesjonalistów. 

Uzasadnienie:

W Nowym Sączu nie brakuje miłośników wspinaczki sportowej. Ścinka na hali sportowej jest oblegana. Podobnie, jak prywatny obiekt przy ulicy 29 Listopada.  W okolicach Nowego Sącza brakuje naturalnych skalnych obiektów, na których można uprawiać tak zwany buldering, stąd nasza propozycja. Warto podkreślić, że w Polsce wspinaczka sportowa traktowana jest, jako sport ekstremalny. We Francji realizowany jest jednak program, który przewiduje budowę ścianki wspinaczkowej w każdej szkole. Wspinanie jest, bowiem doskonałym sportem ogólnorozwojowym i może być uprawiane przez wszystkich – od dzieci po seniorów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Wystarczy trochę odwagi i można doświadczyć nowych wrażeń. Ścianki bulderingowe doskonale również uzupełnią ofertę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teren nad rzeką Kamienicą ciągle powinien być wzbogacany o nowe atrakcje dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza.

Koszt inwestycji: 135 142 zł.

Popierasz projekt Kierunek: budowa zewnętrznej ścianki wspinaczkowej

  • TAK (85%, 17 Głosów)
  • NIE (15%, 3 Głosów)

Liczba głosów: 20

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content