Kierunek: Ekologiczny Nowy Sącz – butelkomaty do recyklingu

Nasz pomysł:

Ustawienie na terenie budynków użyteczności publicznej dwóch butelkomatów przyjmujących plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki i posiadający bezgotówkowy system kaucyjnej gratyfikacji. Projekt ma charakter proekologiczny oraz edukacyjny w zakresie przekonywania mieszkańców do segregowania śmieci.

Opis projektu:

Projekt zakłada zakup, montaż oraz uruchomienie dwóch butelkomatów na terenie budynków użyteczności publicznej w Nowym Sączu. Butelkomaty mają zostać umieszczone wewnątrz budynków, aby uniemożliwić ich potencjalne zniszczenie przez przypadkowe osoby. Automat ma przyjmować śmieci pet, szklane oraz aluminiowe opakowania. W butelkomacie ma zostać zastosowany bezkaucyjny system gratyfikacji polegający na posiadaniu przez automat aplikacji lojalnościowej umożliwiającej uzyskiwanie przez jej użytkowników nagród za segregowanie śmieci w postaci np. e-booków, e-warsztatów, kodów do gier online, możliwości finansowego wsparcia instytucji charytatywnych. Butelkomat powinien zawierać zgniatarkę oraz system detekcji chroniącej przed wrzucaniem do środka innych rodzajów śmieci. Ponadto wygląd butelkomatu ma być atrakcyjny i nowoczesny, aby przykuwać uwagę i zachęcać do segregowania śmieci. Projekt zakłada również przeprowadzenie prelekcji na temat segregowania śmieci, recyklingu i ekologii dla dzieci i młodzieży (ilość prelekcji uzależniona od ceny i pozostałych środków po zakupie i zamontowaniu butelkomatów).

Uzasadnienie:

Tego typu inicjatywy były już realizowane na terenie kilku miast w Polsce, a podobne urządzenia możemy znaleźć na terenie całego świata. Ważnym aspektem projektu jest położenie nacisku na edukację ekologiczną, która jest niezwykle istotna w kontekście zachodzących w bardzo szybkim zmian w naszym klimacie. Projekt wpisuje się również  w działania proekologiczne Województwa Małopolskiego. Ponadto realizacja projektu pomoże w promocji ekologicznej Województwa, wpłynie pozytywnie na mobilizację do segregowania śmieci oraz zwiększy poziom odzysku i recyklingu.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content