ODRZUCONY! Kierunek: Innowacyjny Nowy Sącz – automat do nadawania i odbierania dokumentów na osiedlu Westerplatte „Urzędomat24”

Projekt został odrzucony przez urzędników!

Nasz pomysł:

„Urzędomat24” – urządzenie ma za zadanie znacznie ułatwić obieg dokumentów między urzędem a mieszkańcami oraz pozwoli uniknąć dojazdów i stania w kolejkach. Projekt zakłada zakup i instalację zautomatyzowanego urządzenia, w którym można będzie nadawać i odbierać dokumenty urzędowe bez konieczności wizyty w Urzędzie Miasta. Zasada działania jest bardzo zbliżona do popularnych Paczkomatów.

Opis projektu:

Projekt zakłada zakup i instalację zautomatyzowanego urządzenia, w którym można będzie nadawać i odbierać dokumenty urzędowe bez osobistego kontaktu z drugim człowiekiem i bez konieczności wizyty w Urzędzie Miasta. Zasada działania jest bardzo zbliżona do popularnych Paczkomatów. Mieszkaniec za pośrednictwem strony internetowej bądź bezpośrednio w panelu sterującym urządzenia, nadaje przesyłkę listową skierowaną do Urzędu Miasta. Przesyłki są zbiorczo raz dziennie dostarczane do Urzędu Miasta a następnie korespondencja zwrotna jest również zbiorczo umieszczana w tym samym urządzeniu. Mieszkaniec otrzymuje powiadomienie SMS/email o oczekującej na niego przesyłce wraz z kodem do otwarcia skrytki i w dogodnym dla siebie czasie odbiera korespondencję z urządzenia. Urządzenie mogłoby być zintegrowane z systemem Karty Nowosądeczanina, co poszerzyłoby program o kolejną usługę/funkcjonalność. Czas pandemii to idealny moment na wdrożenie takiego systemu kontaktu z urzędami, choć system równie dobrze może działać również w standardowych warunkach.

Uzasadnienie:

Projekt ma na celu stworzenie alternatywnej obsługi obiegu dokumentów pomiędzy mieszkańcami a Urzędem Miasta. Brak konieczności osobistej wizyty w Urzędzie Miasta, spowoduje zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum miasta co niesie za sobą zmniejszenie zanieczyszczenia spalinami oraz mniejsze zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Instalacja takiego urządzenia, przyczyni się również do poprawy komfortu mieszkańców, którzy w dogodnym dla siebie czasie będą mogli załatwić sprawy urzędowe, bez względu na godziny pracy urzędu. Z projektu będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec miasta.

Koszt inwestycji: 70 000 zł.

Popierasz projekt Kierunek: Innowacyjny Nowy Sącz – automat do nadawania i odbierania dokumentów na osiedlu Westerplatte „Urzędomat24” ?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content