Kierunek: miasto przyjazne czworonogom

Nasz pomysł:

Zagospodarowanie terenu przy ul. Łukasińskiego dla potrzeb ogrodzonego wybiegu dla psów.

Opis projektu:

Szczęśliwy pies, to zmęczony pies powtarzają między sobą miłośnicy czworonogów. Nie każdy jednak z nich ma możliwość, gdzie puścić ze smyczy swojego pupila, by ten mógł się wybiegać bez kagańca. Problem dotyczy głównie mieszkańców bloków, stąd nasza propozycja utworzenia ogrodzonego wybiegu dla psów na Osiedlu Wojska Polskiego. Drugi w mieście psi park można stworzyć na miejskiej działce przy ulicy Łukasińskiego. Wybieg stanowić będzie teren zamknięty, a osoby w nim przebywające zobligowane będą do przestrzegania regulaminu. Działkę należy ogrodzić najlepiej ogrodzeniem panelowym o wysokości minimum 1,6 metra i przygotować dwa bezpieczne wejścia/wyjścia. Wybieg należy wyposażyć w niewielki tor agility oraz urządzenia przeznaczone do psich sportów. Nie może tam również zabraknąć ławeczek oraz małej, drewnianej altany, która będzie stanowić schronienie w porze deszczowej. Psi park musi również zostać wyposażony w kosze na śmieci. Teren powinien również zyskać więcej drzew.  W tak urządzonym miejscu właściciele psów będą się mogli z nimi bezpiecznie bawić. Powstanie takiego miejsca ograniczy również niekontrolowane bieganie psów po parkach i zieleńcach miejskich. Wybieg powinien także zyskać kamerę monitoringu miejskiego oraz oświetlenie od strony pobliskich garaży, na czym zyskają nie tylko właściciele psów, ale także właścicieli miejsc postojowych.

Uzasadnienie:

Na zachodzie Europy wybiegi dla psów to już standard. Niemal w każdym większym, czy mniejszym mieście powstają psie parki, gdzie właściciele czworonogów, którzy nie mają własnych ogródków, mogą bezpiecznie pobawić się ze swoimi pupilami. W Nowym Sączu powstał już pierwszy wybieg nad rzeką Kamienica, lecz to wciąż za mało. Takie miejsce powinny powstać na każdym osiedlu. W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego proponujemy budowę wybiegu na Osiedlu Wojska Polskiego. Działka położona jest niedaleko bloków mieszkalnych, więc właściciele czworonogów będą mieli blisko do wybiegu. Ideą wybiegu dla psów jest stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca korzystając z pełni swojej swobody. Projekt powstał nie tylko w trosce o naszych czworonożnych pupili, ale także w trosce o czystość naszego miasta.

Koszt inwestycji: 156 300 zł.

Popierasz projekt Kierunek: miasto przyjazne czworonogom?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content