Kierunek: nowe atrakcje – miejsce grillowe i rekreacyjne oraz doposażenie placu zabaw dla dzieci

Nasz pomysł:

Utworzenie otwartego dla wszystkich mieszkańców bezpiecznego miejsca do grillowania i rekreacji oraz doposażenie placu zabaw dla dzieci.

Opis projektu:

Ciepła kiełbaska z grilla skonsumowana w doborowym towarzystwie i w pięknym otoczeniu – to marzenie wielu mieszkańców bloków mieszkalnych w Nowym Sączu, które nadal jest tylko marzeniem. Jak wiadomo, na balkonach nie można rozpalać grilli. Grozi nawet za to mandat od Straży Miejskiej. Stąd nasza propozycja utworzenia kolejnego grillowiska w Nowym Sączu na miejskiej działce w osiedlu „Nowa Kolonia”. Proponujemy budowę dwóch wiat i montaż dwóch grilli typu Flinston. Oczywiście wiaty powinny zostać wyposażone w drewniane ławy i krzesła. Nie może też zabraknąć małej, drewnianej szopy na drewno. Dla uatrakcyjnienia terenu proponujemy również montaż dwóch drewnianych huśtawek oraz drewnianego stojaka na rowery. Nasza projekt zakłada również doposażenie pobliskiego placu zabaw w następujące urządzenia:


– huśtawkę metalową typu bocianie gniazdo,
– atrakcje w kształcie pociągu nawiązującą do pobliskiej firmy produkującej pociągi,
– atrakcje w kształcie autobusu MPK.

Kwota przeznaczona z Budżetu Obywatelskiego na osiedle Nawojowska w zupełności powinna wystarczyć na urządzenie grillowiska oraz doposażenie placu zabaw. W punkcie 8 niniejszego wniosku dołączamy linki do urządzeń, które naszym zdaniem powinny zostać zakupione.

Przy placu rekreacyjnym powinny też zostać zamontowane dwie niewielkie tabliczki z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Osiedle Nawojowska jest jednym z największych osiedli w Nowym Sączu i nie ma zbyt wielu miejsc rekreacyjnych dla mieszkańców. Jedyny teren znajduje się w centrum osiedla mieszkaniowego „Nowa Kolonia”. To tam w ramach wcześniejszych edycji Budżetu Obywatelskiego powstało boisko do piłki plażowej i plac zbaw dla dzieci. Chcemy kontynuować uatrakcyjnianie tego miejsca, z którego będą mogli korzystać wszyscy nowosądeczanie. W tym roku proponujemy utworzenia tam miejsca grillowego oraz doposażenie istniejącego placu zabaw. Bez wątpienia te atrakcje będą często wykorzystywane na wspólne biwakowanie przez całe rodziny, czy grupy przyjaciół. Dla pobliskiej szkoły może to być natomiast idealne miejsca na organizację ognisk klasowych, czy lekcji „Przyrody” w terenie.

Szacunkowe koszty projektu168 000 zł

Popierasz projekt Kierunek: nowe atrakcje – miejsce grillowe i rekreacyjne oraz doposażenie placu zabaw dla dzieci?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content