Kierunek: nowe atrakcje – miejsce grillowe

Nasz pomysł:

Utworzenie otwartego dla wszystkich mieszkańców bezpiecznego miejsca do grillowania

Opis projektu:

Ciepła kiełbaska z grilla skonsumowana w doborowym towarzystwie i w pięknym otoczeniu – to marzenie wielu mieszkańców bloków mieszkalnych w Nowym Sącz, które nadal jest tylko marzeniem. Jak wiadomo, na balkonach nie można rozpalać grilli. Grozi nawet za to mandat od Straży Miejskiej. W mieście nie przybywa natomiast publicznych miejsc do grillowania, stąd nasza propozycja utworzenia grillowiska na miejskiej działce przy tzw. Skałkach. To uroczy zakątek Nowego Sącza, które jest często odwiedzany przez mieszkańców. Czas stworzyć tam jednak odpowiednią infrastrukturę. Proponujemy budowę dwóch wiat z bali, montaż grilla typu Flinston i utworzenie paleniska. Oczywiście wiaty powinny zostać wyposażone w drewniane ławy i ławostoły. Kilka z nich, powinno zostać ustawionych na zewnątrz wiat. Nie może też zabraknąć małej, drewnianej szopy na drewno. Dla uatrakcyjnienia terenu proponujemy również montaż jednej, lub dwóch drewnianych huśtawek oraz stojaka na rowery. Aby miejsce nie zostało zniszczone przez chuliganów, na jednej z wiat powinna zostać zamontowana kamera podpięta do miejskiego systemu monitoringu. Proponujemy, aby tworząc projekt tego miejsca wzorować się na grill parku we wsi Czaple w gminie Pielgrzymka na Śląsku. Miejsce utworzono tuż obok trasy rowerowej i jest bardzo często odwiedzane przez miejscowych oraz turystów. W okresie wiosennym i wczesno jesiennym miejsce jest chętnie wykorzystywane przez szkoły do organizacji klasowych ognisk oraz zajęć „Przyrody” w terenie. W przypadku sądeckich Skałek może być podobnie.

Uzasadnienie:

Skałki to ciekawe miejsce na mapie Nowego Sącza, od lat odwiedzane przez mieszkańców podczas m.in. niedzielnych spacerów. Można tam podziwiać piękną przyrodę i rozpalić ognisko, ale czas na zagospodarowanie tego terenu. Drewnienie wiaty z bali, ławy, ławostoły, huśtawki, a tuż obok grill typu Flinston oraz dodatkowe palenisko do pieczenia kiełbasek na ogniu – chcemy, aby właśnie tak wyglądało to miejsce. Bez wątpienia będzie ono często wykorzystywane na wspólne biwakowanie przez całe rodziny, czy grupy przyjaciół. Dla szkół może to być natomiast idealne miejsca na organizację ognisk klasowych, czy lekcji „Przyrody” w terenie. Prezydent Nowego Sącza wspominał już kiedyś, że zamierza doprowadzić do Skałek ścieżkę rowerową. Utworzenie w tym miejsca terenu rekreacyjnego wpisuje się więc w te plany, uatrakcyjniania tej części naszego miasta.

Koszt inwestycji: 155 586 zł

Popierasz projekt Kierunek: nowe atrakcje – miejsce grillowe?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content