ODRZUCONY! Kierunek: Nowoczesny Nowy Sącz – Gaming House „Gralnia Zabełcze”.

Projekt został odrzucony przez urzędników!

Nasz pomysł:

Projekt „Gralni” to miejsce dla graczy jakiego w Nowym Sączu jeszcze nie było. Zakłada on wyposażenie Świetlicy Środowiskowej „Zabełcze” wchodzącej w skład Zespołu Świetlic Środowiskowych, w 8 profesjonalnych stanowisk komputerowych (ilość wynika z reguł ogólnie przyjętych w esporcie) przeznaczonych dla graczy oraz niewielki remont pomieszczenia komputerowego, który stworzy niepowtarzalny klimat profesjonalnej areny esportowej. „Gralnia” to miejsce, które będzie zrzeszać graczy zaawansowanych oraz początkujących i dawać im możliwość przetestowania gier czy zwyczajnie znalezienia dla siebie gniazda, gdzie mogą pograć wspólnie. Będzie można rywalizować w cyklicznych turniejach i ligach, których formuła współzawodnictwa jest praktycznie  nieskończona. Gralnia będzie służyć młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom w celach integracji, rywalizacji, wspólnego spędzania czasu.

Opis projektu:

Esport to sport elektroniczny, o którym jest coraz głośniej. Czy hobbystyczne granie w wybraną grę można nazwać esportem? Na czym polega esport?

Zawodnicy uczestniczą w profesjonalnych rozgrywkach esportowych, do których przygotowują się przez wiele tygodni, czy nawet miesięcy. Zatem esport to w pełni zawodowe turnieje utalentowanych graczy. Nie jest to niezobowiązujące granie dla przyjemności – zawodnicy bardzo poważnie podchodzą do esportowych treningów i turniejów. Co ciekawe wszystkie rozgrywki w esporcie są regulowane konkretnymi zasadami, które określają dokładnie wszystkie szczegóły i wytyczne co do używanego sprzętu, przebiegu rozgrywek oraz warunków zwycięstwa. Największe esportowe turnieje są oglądane przez kibiców zarówno na żywo, jak i na ekranach komputera i telewizora. W obecnych czasach esport jest zaliczany, tak jak wiele innych dyscyplin, do kategorii sportu. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce nie traktowano poważnie ponadprzeciętnych umiejętności graczy, a gra traktowana była wyłącznie jako rodzaj rozrywki. Starcia miłośników gier komputerowych miały miejsce albo w domach, albo w kafejkach internetowych. Mimo że niektórzy spędzali wiele godzin na doskonaleniu swoich umiejętności w konkretnej grze, to wtedy jeszcze nie przypuszczano, że esport może stać się branżą tak popularną, że warto rozważyć wejście do świata gier.

Nie minęło dużo czasu, a obecnie esport jest profesjonalną dyscypliną. Esportowych turniejów jest sporo, a pula nagród w najlepszych zawodach świata przekracza 1 milion dolarów. Nierzadko jednak suma pieniędzy, jaką można zgarnąć w turniejach esportowych, jest kilkadziesiąt razy wyższa! Rekordowe nagrody w świecie esportu czekają na specjalistów od gry Dota 2, bowiem w 2019 roku pula nagród w turnieju The International wyniosła ponad 34 miliony dolarów! Warto dodać, że z roku na rok zwycięskie zespoły mogą liczyć na coraz wyższe wygrane. Najlepsze esportowe drużyny pozyskują fundusze nie tylko z zawodów, ale także mogą liczyć na wsparcie sponsorów. Również jeśli chodzi o warunki, w jakich trenują gracze, stale ulegają poprawie. Projekt „Gralni” to miejsce dla graczy jakiego w Nowym Sączu jeszcze nie było. Zakłada on wyposażenie Świetlicy Środowiskowej „Zabełcze” wchodzącej w skład Zespołu Świetlic Środowiskowych, w 8 profesjonalnych stanowisk komputerowych (ilość wynika z reguł ogólnie przyjętych w esporcie) przeznaczonych dla graczy oraz niewielki remont pomieszczenia komputerowego, który stworzy niepowtarzalny klimat profesjonalnej areny esportowej. „Gralnia” to miejsce, które będzie zrzeszać graczy zaawansowanych oraz początkujących i dawać im możliwość przetestowania gier czy zwyczajnie znalezienia dla siebie gniazda, gdzie mogą pograć wspólnie. Będzie można rywalizować w cyklicznych turniejach i ligach, których formuła współzawodnictwa jest praktycznie  nieskończona. Gralnia będzie służyć młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom w celach integracji, rywalizacji, wspólnego spędzania czasu. Warto dodać, że zakup profesjonalnego zestawu komputerowego do esportu, to dla zdecydowanej większości rodzin wydatek nie do udźwignięcia. Dzięki Gralni, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w esporcie bez względu na status materialny. Być może za jakiś czas, miasto Nowy Sącz poprzez stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju dla graczy komputerowych, przyczyni się do narodzin nowych gwiazd esportu, które będą reprezentować i rozsławiać na arenie międzynarodowej Miasto Królewskie Nowy Sącz.

Uzasadnienie:

Projekt ma na celu stworzenie profesjonalnego miejsca do uprawiania esportu. Jak wspomniano na wstępie, esport w dzisiejszych czasach, jest uważany za pełnowartościową dyscyplinę sportową a jego rozwój jest bardzo dynamiczny. Ze względu na wysokie koszty profesjonalnego komputera, większość mieszkańców nie ma możliwości rozwijania swoich umiejętności w esporcie, czy to w sposób hobbystyczny czy też profesjonalny. Projekt jest skierowany do szerokiego spektrum mieszkańców. Każda osoba interesująca się grami komputerowymi, będzie mogła skorzystać z usług studia gamingowego.  Przeważającym targetem użytkowników wynikającym z praktyki, będą osoby młode w przedziale wiekowym 10-30 lat. Gralnia będzie służyć młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom w celach integracji, rywalizacji, wspólnego spędzania czasu.

Koszt inwestycji: 121 000 zł.

Popierasz projekt Kierunek: Nowoczesny Nowy Sącz – Gaming House „Gralnia Zabełcze”.?

  • TAK (73%, 11 Głosów)
  • NIE (27%, 4 Głosów)

Liczba głosów: 15

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content