Kierunek: Nowy plac zabaw dla dzieci

Nasz pomysł:

Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej numer 1

Opis projektu:

Szkoły podstawowe szczególnie te, w których utworzono oddziały przedszkolne, powinny być wyposażone w place zabaw dla dzieci. Niestety wiele placówek na terenie miasta wciąż ich nie posiada. Z takim problemem od lat boryka się m.in. Szkoła Podstawowa numer 1, która znajduje się w samym centrum miasta. Uczniowie tej placówki nie mają miejsce, gdzie mogliby wyjść i bezpiecznie pobawić się na świeżym powietrzu. Stąd nasza propozycja budowy placu zabaw na bezpiecznym podłożu SBR o powierzchni 121 metrów kwadratowych. Plac powinien być wyposażony:


– w zestaw zabawowo – edukacyjny typu Ribon m.in. z dwiema zjeżdżalniami, tunelem, drabinką, pomostem linowym, pomostem z belkami,
– w huśtawkę metalową typu bocianie gniazdo,
– w domek sadownika z siedziskiem, stolikiem i ścianką wspinaczkową,
– w tablicę typu zegar, pomocną do nauki,
– w tablicę kredową typu farma, pomocną do prowadzenia zajęć na zewnątrz.

Kwota zarezerwowana na osiedle Stare Miasto powinna spokojnie wystarczyć na budowę i montaż takiego placu zbaw. Jedna z firm, która przygotowała dla placówki projekt wraz z wizualizacją, oszacowała koszty na nieco ponad 65 tysięcy złotych. Oczywiście wszystkie urządzenia powinny mieć wymagane atesty i spełniać normy bezpieczeństwa. Przy placu zabaw powinna zostać również zamontowana niewielka tabliczka z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Place zabaw spełniają wiele bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim sprawiają dzieciom wiele radości, ale także zachęcają do aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni. Stwarzają okazję do treningu umiejętności społecznych – dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności. Dziecko uczy się funkcjonowania w grupie rówieśników, a także nawiązywania relacji. Przy okazji najmłodsi mogą doświadczyć wielu uczuć, nie tylko pozytywnych, ale też negatywnych. Poza tym place zabaw sprzyjają pracy układu nerwowego oraz mózgu, gdyż zabawa i ruch dostarczają wielu potrzebnych bodźców. W trakcie pobytu na placu zabaw dzieci uczą się też kontrolować własne ciało, ćwiczą równowagę i koordynację oraz planowanie swoich ruchów.

Szacunkowe koszty projektu65 831,41 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy plac zabaw dla dzieci?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content