Kierunek: Nowy plac zabaw dla dzieci

Nasz pomysł:

Projekt zakłada zakup zabawek ogrodowych, sztucznej trawy i składanego ogrodzenia potrzebnych do urządzenia mobilnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej numer 1

Opis projektu:

Szkoły podstawowe szczególnie te, w których utworzono oddziały przedszkolne, powinny być wyposażone w place zabaw dla dzieci. Niestety wiele placówek na terenie miasta wciąż ich nie posiada. Z takim problemem od lat boryka się m.in. Szkoła Podstawowa numer 1, która znajduje się w samym centrum miasta. Uczniowie tej placówki nie mają miejsce, gdzie mogliby wyjść i bezpiecznie pobawić się na świeżym powietrzu. Ze względu na przepisy prawa budowlanego, w tym miejscu nie może jednak zostać wybudowany plac zabaw z urządzeniami przytwierdzonymi na stałe do gruntu. Dlatego nasz projekt zakłada zakup dla placówki zabawek ogrodowych wśród których powinny się znaleźć m.in.:


– słupki na kółkach do siatkówki i badmintona oraz innych gier zespołowych.
-piknikowy tor przeszkód, koszyki sprawnościowe i akcesoria sportowe,
– worki do skakania, skakania im kręgle,
– zestawy tzw. łapacza oraz dyski z piłeczką,
-namiotowe tunele i zabawki do gry do celu,
– zamykane piaskownice
-przenośne ławeczki piknikowe i mobilne skrzynie na zabawki.

Zabawki byłby wykorzystywane przez dzieci na podwórku przed szkołą. Dodatkowo, aby dzieci nie bawiły się na kostce brukowej należy zakupić sztuczną trawę. W momencie, kiedy dzieci wychodziłyby pobawić się na świeże powietrze miejsce zabawy powinno być odgradzane składanymi płotkami, które będzie można powiesić na drewnianych pięciu donicach. To najlepsze rozwiązanie dla szkoły, ponieważ tylko w okresie od wiosny do jesieni taki mobilny plac zabaw byłby wykorzystywany przez dzieci. W każdej chwili będzie też można zwinąć sztuczną trawę i usunąć donice, by powiększyć parking. Urządzenie mobilnego placu zabaw nie wymaga żadnych pozwoleń budowlanych, nie będzie na stałe przytwierdzony do gruntu i nie zatarasuje drogi pożarowej. Kwota zarezerwowana na osiedle Stare Miasto spokojnie wystarczy na urządzenie takiego mobilnego placu zabaw. Oczywiście wszystkie urządzenia powinny mieć wymagany atesty i spełniać normy bezpieczeństwa.

Uzasadnienie:

Place zabaw spełniają wiele bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim sprawiają dzieciom wiele radości, ale także zachęcają do aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni. Stwarzają okazję do treningu umiejętności społecznych – dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności. Dziecko uczy się funkcjonowania w grupie rówieśników, a także nawiązywania relacji. Przy okazji najmłodsi mogą doświadczyć wielu uczuć, nie tylko pozytywnych, ale też negatywnych. Poza tym place zabaw sprzyjają pracy układu nerwowego oraz mózgu, gdyż zabawa i ruch dostarczają wielu potrzebnych bodźców. W trakcie pobytu na placu zabaw dzieci uczą się też kontrolować własne ciało, ćwiczą równowagę i koordynację oraz planowanie swoich ruchów.

Szacunkowe koszty projektu65 831,41 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy plac zabaw dla dzieci?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content