Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – droga królewska

Nasz pomysł:

Obsadzenie pasów zieleni wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi różnymi odmianami hortensji

Opis projektu:

Hortensja to kwiat, który nazywany jest królową lata i jesieni, dlatego proponujemy obsadzenie właśnie nimi pasów zielni przy ulicy Królowej Jadwigi i utworzenie swoistej drogi królewskiej w naszym mieście. Hortensja dobrze sobie radzi w miejscach nasłonecznionych i w wielu krajach na zachodzie Europy drogi obsadzane są właśnie tymi kwiatami, które w czasie kwitnienia tworzą piękne kompozycje. Również w Poznaniu wiele ulic zostało w ten sposób upiększonych. Proponujemy posadzenie różnych odmian hortensji (bukietową, krzewiastą, ogrodową) o różnych barwach. Bez wątpienia taka kwietna aleja będzie cieszyć oko kierowców, którzy codziennie przejeżdżają ulicą Królowej Jadwigi, ale również pieszych i rowerzystów korzystających z chodnika i pobliskiej ścieżki rowerowej. W dwóch miejscach przy pasie zieleni powinny też zostać zamontowane dwie niewielkie tabliczki z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Kwiaty pełnią bardzo ważną rolę w mieście. Nie tylko stanowią ozdobę, ale poprawiają też komfort życia mieszkańców. Z badań naukowych wynika, że w miejscach, gdzie są rośliny temperatura jest niższa o kilka stopni. Rośliny w miastach przynoszą mieszkańcom chwile wytchnienia i relaksu, a także wpływają na poprawę jakości powietrza. Pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen. Jednocześnie usuwają szkodliwe dla nas związki oraz nieprzyjemne zapachy.

Szacunkowe koszty projektu81 000 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów - droga królewska?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content