Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – ogród sztuki

Nasz pomysł:

Utworzenie na niezagospodarowanych dziś działkach u zbiegu ulic Jamnickiej i Prażmowskiego Ogrodu Sztuki, gdzie będą prezentowane prace sądeckich artystów.

Opis projektu:

Sądecczyzna może się pochwalić wieloma wybitnymi artystami. W naszym mieście jest kilka galerii, gdzie prezentują swoje prace. Proponujemy jednak stworzenie Ogrodu Sztuki – parku z alejkami, ciekawą roślinnością i różnej wysokości postumentami, na których będą montowane rzeźby oraz inne instalacje artystyczne sądeckich twórców. Ekspozycja w tym miejscu mógłby zmieniać się raz w roku. Nasz wybór na stworzenie takiego miejsca padł nie przypadkowo na działki u zbiegu ulic Prażmowskiego i Jamnickiej. W pobliżu znajduje się ścieżka rowerowo – spacerowa, z której korzysta coraz więcej sądeczan. Teren znajduje się również pomiędzy kilkoma osiedlami i jest łatwo dostępny dla wielu osób. Od strony ulicy Prażmowskiego i Jamnickiej działki powinny zostać obsadzone drzewami, by nieco tłumić hałas samochodów. Na działkach mogą powstać trzy alejki w kształcie litery S. Wzdłuż nich można zamontować kilkanaście postumentów z możliwością ustawiania na nich rzeźb. Przy każdym postumencie powinna być przynajmniej jedna parkowa ławka. Teren powinien również zyskać klomby kwietne i nasadzenia krzewów. W jednym miejscu należy zamontować niewielką tabliczkę z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Chcemy stworzyć w Nowym Sączu miejsce, gdzie będzie można podziwiać sztukę na świeżym powietrzu. To może być nowe miejsce na mapie miasta, gdzie będą mogły odbywać się wernisaże, plenery malarskie, lekcje plastyki i spotkania z artystami. Chodzi też o uatrakcyjnianie spacerów sądeczan, zagospodarowanie zaniedbanego terenu i stworzenie kolejnego w mieście parku.

Szacunkowe koszty projektu146 797 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – ogród sztuki?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content