Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – różany tunel

Nasz pomysł:

Montaż pergoli wzdłuż chodnika wiodącego od wiszącej kładki nad rzeką Kamienica do ulicy Jana Kilińskiego i obsadzenie jej różami.

Opis projektu:

Skwer przy rondzie Solidarności w Nowym Sączu może zyskać kolejną atrakcję w postaci różanego tunelu. Dzięki mieszkańcom miasta, którzy wzięli udział w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, szersza ze ścieżek została obsadzona różami w 2021 roku. Teraz proponujemy kontynuację tego projektu. Nasz pomysł na ten rok zakłada montaż metalowej pergoli wzdłuż węższego chodnika i obsadzenie go pnącymi różami – odpornymi na mróz i choroby. Mogą to być dwie oddzielone konstrukcje, pomiędzy którymi można zamontować dwie ławki dla spacerowiczów. Róża to symbol św. Rity, której Sanktuarium znajduje się dokładnie po drugiej stronie ulicy. Naszym zdaniem utworzenia takiego różanego skweru w pobliżu kościoła, będzie miłym akcentem dla wiernych. Chodzi również o umilenie spacerów Sądeczanom, oraz uatrakcyjnienie jazdy na rowerze osobom korzystającym z pobliskich tras. Jesteśmy przekonani, że w okresie letnim róże zachwycą wiele osób i pomogą choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego. W znaczący sposób poprawią także estetykę tego miejsca, w myśl hasła „Nowy Sącz – miastem kwiatów i zieleni”. W ramach projektu przy skwerze powinna powstać również niewielka tabliczka z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Nowy Sącz zasługuje na to, aby być pięknym i „kwitnącym” miastem. Wielu Sądeczan wyjeżdża do Muszyny, by pospacerować po Ogrodach Sensorycznych, które oddziaływują na zmysły człowieka. Zamieńmy zatem nowosądeckie miejskie skwery i place właśnie w ogrody zmysłów, które będą zachwycać i umilać czas mieszkańcom, bez konieczności wyjeżdżania poza Nowy Sącz. Utwórzmy na Osiedlu Kilińskiego różany skwer. Niech każdy, kto przechodzi lub przejeżdża na rowerze przez to miejsce w okresie letnim, choć na chwilę zanurzy się w zapachu kwitnących kwiatów i zapomni o problemach dnia codziennego. Chcemy również, aby to miejsce, które w tej chwili niczym się nie wyróżnia, zaczęło przykuwać uwagę.

Szacunkowe koszty projektu27 221 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – różany tunel?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content