Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – różany tunel

Nasz pomysł:

Obsadzenie różami chodnika wiodącego od wiszącej kładki nad rzeką Kamienicą do ulicy Jana Kilińskiego

Opis projektu:

Dzięki mieszkańcom miasta, którzy wzięli udział w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, szersza ze ścieżek przy rondzie Solidarności została obsadzona różami w 2021 roku. Teraz proponujemy kontynuację tego projektu i obszadzenie różami drugiego chodnika – odpornymi na mróz i choroby.  Róża to symbol św. Rity, której Sanktuarium znajduje się dokładnie po drugiej stronie ulicy. Naszym zdaniem utworzenia takiego różanego skweru w pobliżu kościoła, będzie miłym akcentem dla wiernych. Chodzi również o umilenie spacerów Sądeczanom, oraz uatrakcyjnienie jazdy na rowerze osobom korzystającym z pobliskich tras. Jesteśmy przekonani, że w okresie letnim róże zachwycą wiele osób i pomogą choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego. W znaczący sposób poprawią także estetykę tego miejsca, w myśl hasła „Nowy Sącz – miastem kwiatów i zieleni”. W ramach projektu przy skwerze powinna powstać również niewielka tabliczka z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Nowy Sącz zasługuje na to, aby być pięknym i „kwitnącym” miastem. Wielu Sądeczan wyjeżdża do Muszyny, by pospacerować po Ogrodach Sensorycznych, które oddziaływują na zmysły człowieka. Zamieńmy zatem nowosądeckie miejskie skwery i place właśnie w ogrody zmysłów, które będą zachwycać i umilać czas mieszkańcom, bez konieczności wyjeżdżania poza Nowy Sącz. Utwórzmy na Osiedlu Kilińskiego różany skwer. Niech każdy, kto przechodzi lub przejeżdża na rowerze przez to miejsce w okresie letnim, choć na chwilę zanurzy się w zapachu kwitnących kwiatów i zapomni o problemach dnia codziennego. Chcemy również, aby to miejsce, które w tej chwili niczym się nie wyróżnia, zaczęło przykuwać uwagę.

Szacunkowe koszty projektu27 221 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – różany tunel?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content