Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – wiśniowy bulwar nad Łubinką

Nasz pomysł:

Stworzenie z niezagospodarowanego dziś terenu zielonego u zbiegu ulic Barskiej i Janusza Pieczkowskiego, Wiśniowego Bulwaru nad Łubinką wraz alejką do spacerowania.

Opis projektu:

Kwitnące wiśnie kojarzą się z daleką Japonią, ale mogą też kojarzyć się z Nowym Sączem. Proponujemy utworzenie Wiśniowego Bulwaru nad Łubinką wzdłuż ulicy Pieczkowskiego. Na miejskich działkach posadzono przed laty kilka drzew. Chcemy jednak, aby to miejsce mogło się wyróżniać i funkcjonować jako teren rekreacyjny. Nasz projekt zakłada uzupełnienie tej roślinności i posadzenie szpaleru drzew ozdobnych tzw. płaczących wiśni z gatunku Kiku Shidare Zakura, na wszystkich działkach od ulicy Barskiej do ulicy Chruślickiej. Wiśnie z gatunku Kiku Shidare Zakura to zjawiskowe drzewa o spływających kaskadowo pędach. Wiosną całe gałązki toną w bujnych, różowych kwiatach, które nasycają powietrze słodkim zapachem. Projekt zakłada również budowę 900 metrów asfaltowej ścieżki spacerowej o szerokości 1 m. wzdłuż potoku Łubinka, w miejscu, gdzie w tej chwili jest wydeptany trakt. W ramach projektu przy alejce powinny zostać zamontowane dwie niewielkie tabliczki z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Właścicielem działek przy Łubnice jest miasto Nowy Sącz. Nie można ich zabudować z powodu zbyt bliskiego sąsiedztwa z potokiem, ale idealnie nadają się na park. Proponujemy zagospodarowanie tego miejsca w sposób nietypowy. To propozycja innowacyjna, której nie znajdziemy w naszym regionie, dlatego też może stać się atrakcją. To miejsce jest na wyciągnięcie ręki dla setek mieszkańców Osiedla Kochanowskiego, Barskiego czy Chruślice, ale też łatwo dostępne dla Nowosądeczan z innych osiedli. Znajdujące się tuż obok drogi krajowej nr 28 może być wizytówką miasta, zachętą do odwiedzenia przez turystów, którzy zazwyczaj przejeżdżają przez Nowy Sącz w drodze na urlop do Krynicy czy Muszyny. Naszym zdaniem należy zamienić nowosądeckie miejskie skwery i place w swoistego rodzaju ogrody zmysłów, które będą zachwycać i umilać czas mieszkańcom.

Szacunkowe koszty projektu234 523 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – wiśniowy bulwar nad Łubinką?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content