ODRZUCONY! Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – wiśniowy skwer

Projekt został odrzucony przez urzędników!

Nasz pomysł:

Stworzenie z niezagospodarowanego dziś terenu zielonego skweru ze szpalerem wiśniowych drzew ozdobnych, altaną i ławkami przeznaczonymi do wypoczynku mieszkańców.

Opis projektu:

Kwitnące wiśnie kojarzą się z daleką Japonią, ale mogą też z Nowym Sączem. Proponujemy utworzenie wiśniowego skweru u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Nawojowskiej. Na miejskiej działce posadzono wprawdzie przed laty kilka drzew. Chcemy jednak, aby to miejsce mogło się wyróżniać i funkcjonować, jako teren rekreacyjny. Nasz projekt zakłada budowę chodników, które skrzyżują się na samym środku działki. Z jednej i drugiej strony, posadźmy ozdobne wiśnie z gatunku Kiku Shidare Zakura. Są to zjawiskowe drzewa o spływających kaskadowo pędach. Wiosną całe gałązki toną w bujnych różowych kwiatach, które nasycają powietrze słodkim zapachem. Pomiędzy drzewami wystarczy zamontować kilka ławek, a teren już zyska na atrakcyjności. Tuż przy skrzyżowaniu nowych chodników proponujemy dodatkowo montaż altany – miejsca kameralnych, wieczornych spotkań zakochanych par, lub odpoczynku seniorów za dnia. Altanę można również obsadzić wiśniowymi drzewkami. Oczywiście, żeby drzewka, lub nowa infrastruktura wypoczynkowa nie stały się łakomymi kąskami dla wandali, przy altanie powinna zostać zamontowana kamera podpięta do miejskiego systemu monitoringu.

Uzasadnienie:

Nowy Sącz miastem kwiatów i zieleni – takie hasło już od lat towarzyszy nowosądeczanom. Chcemy, aby w myśl tego hasła miejsc zielonych, pachnących oraz kwitnących wokół nas przybywało. W Nowym Sączu jest jeszcze wiele niezagospodarowanych skwerów. Niczym się nie wyróżniają, a mogą stanowić atrakcję i idealne miejsce do wypoczynku. Stąd pomysł stworzenia na rogu ulic Królowej Jadwigi i Nawojowskiej wiśniowego skweru. Miejsce jest na wyciągnięcie ręki dla setek mieszkańców Osiedla Millenium, ale także łatwo dostępne dla nowosądeczan z innych osiedli. Znajduje się tuż obok drogi krajowej nr 87 i może być kolejną wizytówką naszego miasta. Naszym zdaniem należy zamienić nowosądeckie miejskie skwery i place, właśnie w swoistego rodzaju ogrody zmysłów, które będą zachwycać i umilać czas mieszkańcom. Nie każdy może bowiem wyjechać do Muszyny, by pospacerować po Ogrodach Sensorycznych, pobudzających zmysły.

Koszt inwestycji: 86 938 zł.

Popierasz projekt Kierunek: Nowy Sącz ogrodem zmysłów – wiśniowy skwer?

  • TAK (100%, 13 Głosów)
  • NIE (0%, 0 Głosów)

Liczba głosów: 13

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content