Kierunek: Nowy Sącz z czystym powietrzem – zakup oczyszczaczy do sal w sądeckim szpitalu

Nasz pomysł:

Głównym celem projektu jest wyposażenie sal dla chorych w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu w wysokiej jakości oczyszczacze powietrza. Nowy Sącz wciąż zajmuje wysokie lokaty w rankingach miast z największą liczbą dni w roku, kiedy SMOG dusi mieszkańców. Zanieczyszczenia dostają się również do budynków – tymczasem w szpitalach powinniśmy dochodzić do zdrowia. Nowoczesne oczyszczacze pozwalają przefiltrować powietrze w standardowej sali i usunąć z niego pyły PM10, czy PM2.5. Urządzenia są też wyposażone w lampy UV, odpowiedzialne za likwidację bakterii, roztoczy, wirusów i grzybów. Urządzenia jonizują również powietrze, co jest przydatne w zwalczaniu alergenów. Wiele urządzeń nie wymaga częstej wymiany filtrów. Są też energooszczędne oraz niemal bezobsługowe.

Opis projektu:

Smog wciąż jest poważnym problemem w Nowym Sączu. Niemal każdego dnia w sezonie grzewczym stężenia pyłów PM10 i PM2.5 są znacznie przekroczone. W takich warunkach trudno oddychać wszystkim mieszkańcom, zarówno starszym, jak i dzieciom. Co gorsza zanieczyszczania przedostają się do budynków, w tym do szpitalnych sal, gdzie chorzy powinni dochodzić do zdrowia. Stąd pomysł zakupu wysokiej jakości oczyszczaczy powietrza, które bez problemu przefiltrują powietrze w standardowej sali chorych. Na rynku dostępnych jest już szereg takich urządzeń, które nie tylko wyłapują pyły zawieszone, ale także jonizują powietrze oraz posiadają lampę UV. Wiele z urządzeń nie wymaga też częstej wymiany filtrów, niektóre wystarczają na 5, czy nawet 10 lat użytkowania. Dzięki temu takie oczyszczacze nie generują zbyt dużych kosztów, są też energooszczędne, ciche i niemal bezobsługowe. Koszt zakupu jednego wydajnego oczyszczacza powietrza waha się pomiędzy 2, a 4 tysiące złotych. Przyjmując nawet najwyższą cenę, to 150 tysięcy złotych wystarczy na zakup blisko 40 urządzeń.

Uzasadnienie:

Smog i inne zanieczyszczenia powietrza mają negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Prywatnie każdy z nas może zakupić oczyszczacz do swojego domu, lecz placówek medycznych nie stać na taki wydatek. Tymczasem urządzenia już nie tylko są w stanie przefiltrować powietrze i usunąć z niego pyły PM10 i PM2.5, ale również są wyposażone w lampy UV. Taka lampa odpowiedzialna jest za likwidację bakterii, roztoczy, wirusów i grzybów. Urządzenia jonizują też powietrze, co jest przydatne w zwalczaniu alergenów. Zakup oczyszczaczy powietrza będzie miał zbawienny wpływ na samopoczucie pacjentów oraz pomoże w powrocie do zdrowia podczas ich pobytu w szpitalu.

Koszt inwestycji: 150 000 zł.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content