Kierunek: Nowy Sącz z własnym bobrowiskiem

Nasz pomysł:

Budowa wieżyczki do obserwacji bobrów mieszkających nad rzeką Kamienica.

Opis projektu:

Bobrowisko nad Kamienicą może stać nową atrakcją Nowego Sącza. Proponujemy budowę kilkumetrowej, drewnianej wieżyczki, z której będzie można podziwiać bobry i ich żeremia na rozlewisku na wysokości tzw. skałek. Najprawdopodobniej mieszka tam kilka bobrzych rodzin. Ich działalność można obserwować z grobli. Uważamy jednak, że dzięki wieżyczce będzie to znacznie ciekawsze. Jesteśmy przekonani, że miejsce stanie się częstym punktem spacerów sądeczan. Będzie to jednocześnie kontynuacja naszego projektu z ubiegłego roku, który spodobał się mieszkańcom Nowego Sącza i będzie realizowany w 2021 roku. Wówczas zaproponowaliśmy budowę otwartego miejsca grillowego na działce leśnej nad Kamienicą. W tym roku zgłosiliśmy też do konkursu „Małopolska Gościnna” Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie wniosek o dotację na budowę przyrodniczej ścieżki bobra na tym terenie. Liczymy, że uda się nam zdobyć dotacje na ten cel i zrealizować go dzięki przychylności władz miasta. Jeśli mieszkańcy poprą natomiast nasz pomysł zgłoszony do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, zyskamy w przyszłym roku na terenie miasta kompletny, nowy produkt turystyczny. W ramach projektu przy konstrukcji powinna zostać zamontowana niewielka tabliczka z informacją „Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza. Razem możemy zmieniać nasze Miasto”, której celem będzie promocja inicjatyw obywatelskich.

Uzasadnienie:

Skałki to ciekawe miejsce na mapie Nowego Sącza, od lat odwiedzane przez mieszkańców podczas m.in. niedzielnych spacerów. Można tam podziwiać piękną przyrodę i rozpalić ognisko, ale czas na całościowe zagospodarowanie tego terenu. Powstanie ścieżki przyrodniczej i wieżyczki do obserwacji bobrów spowoduje utworzenie produktu turystycznego. Będzie też dopełnieniem pętli rowerowej nad Kamienicą i powstających wzdłuż tej trasy licznych atrakcji. Jesteśmy przekonani, że będzie to miejsce często wykorzystywane przez całe rodziny, czy grupy przyjaciół. Dla szkół może to być natomiast idealne miejsca na organizację lekcji „Przyrody” w terenie.

Szacunkowe koszty projektu169 958 zł

Popierasz projekt Kierunek: Nowy Sącz z własnym bobrowiskiem?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 17 do 24 września 2021. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content