Kierunek: rozbudowa bazy sportowej dla dzieci

Nasz pomysł:

Budowa skoczni do skoku w dal wraz z rozbiegiem przy Szkole Podstawowej numer 9

Opis projektu:

Baza sportowa przy Szkole Podstawowej numer 9 od kilku lat wzbogacana jest o nowe elementy. Wciąż jednak brakuje bieżni, czy skoczni do skoku w dal. Stąd nasza propozycja. Kwota z Budżetu Obywatelskiego przeznaczona na osiedle Kaduk w stu procentach pokryje budowę skoczni. Skocznia powinna składać się z rozbiegu o długości co najmniej 50 metrów, belki i zbiornika z piaskiem. Projekt zakłada dokładnie:
– wykonanie podbudowy stabilizującej nową nawierzchnię toru rozbiegowego o długości co najmniej 50 metrów
– wykonanie poliuretanowej, bezspoinowej nawierzchni toru rozbiegowego
– wykonanie z obrzeży betonowych pokrytych warstwą poliuretanu piaskownicy skoczni oraz rozbiegu skoczni
– wypełnienie piaskiem piaskownicy
– zamontowanie wodoodpornej belki do odbicia.

Na terenie szkoły jest jeszcze miejsce na budowę takiej skoczni. Dzięki niej nauczyciele będą mogli realizować w pełni podstawy programowej, a także przygotowywać uczniów do udziału w zawodach lekkoatletycznych, gdzie jedną z konkurencji jest skok w dal. Skocznia przyczyni się do rozwijania uzdolnień sportowych uczniów.

Uzasadnienie:

Dzieci to nasza przyszłość, dlatego powinny mieć jak najlepsze warunki do nauki, rozwijania swoich pasji i uzdolnień sportowych. Baza sportowa przy Szkole Podstawowej numer 9 od kilku lat wzbogacana jest o nowe elementy. Są już boiska, ale brakuje bieżni, czy skoczni do skoku w dal. Proponujemy budowę skoczni. Skok w dal należy do najbardziej popularnych konkurencji lekkoatletycznych na każdym poziomie zaawansowania, znanych od czasów starożytnych. Jest to konkurencja szybkościowo-siłowa. Dzięki niej uczeń może rozwijać swoją szybkość i koordynację ruchową oraz kształtować skoczność. Konkurencja wzmacnia też mięśnie grzbietu, kończyn dolnych i obręczy barkowej. Jak mówi przysłowie „Ruch to zdrowie, a jak jest zdrowie to i szczęśliwe życie”, więc zastosujmy to motto w naszym życiu i dajmy szansę na szczęśliwe życie dla naszych dzieci.

Koszt inwestycji: 104 505 zł.

Popierasz projekt Kierunek: rozbudowa bazy sportowej dla dzieci

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content