Kierunek: Sądecki Festiwal Ekologiczny Trzy Rzeki

Nasz pomysł:

Głównym celem projektu jest organizacja trzech pikników ekologicznych w Nowym i Starym Sączu oraz w Nawojowej, połączonych z koncertami. Przez region sądecki przepływają trzy rzeki – Kamienica, Poprad i Dunajec. Wszystkie łączą się w Nowym Sączu, stolicy regionu. To właśnie lider powinien wskazywać drogi rozwoju i być dobrym przykładem do naśladowania, powinien łączyć samorządy w wspólnej walce o czyste środowisko. Podpisany Pakt Czystego Powietrza jest niestety póki co martwym dokumentem. Trzydniowa impreza ma integrować mieszkańców regionu i uczyć postaw ekologicznych poprzez warsztaty, ciekawe pokazy, wykłady, konkursy oraz dobrą muzykę. Ważną, jeśli nie najważniejszą kwestią związaną z promowaniem dobrych praktyk w zakresie walki o czyste środowisko z uwzględnieniem czystego powietrza i czystych rzek jest edukacja młodego pokolenia. To właśnie dzieci i młodzież są otwarci na zdobywanie nowych informacji, zainteresowani ekologią (promowaną także za pośrednictwem nowoczesnych środków komunikacji tj. youtube, tiktok), a zdobywana przez nich wiedza jest przekazywana osobom dorosłym: rodzicom i dziadkom. Dzięki atrakcjom, jakie w ramach Festiwalu Trzech Rzek przygotujemy właśnie dla młodych ludzi chcemy osiągnąć nie tylko efekt rozrywki i integracji, ale i szeroko pojętej edukacji.

Opis projektu:

Proponujemy, aby w ramach Sądeckiego Festiwalu Ekologicznego Trzy Rzeki odbyły się trzy całodzienne wydarzenia w okresie wakacyjnym, w odstępach trzytygodniowych – w Nowy Sączu (przez który przepływa Dunajec), Starym Sączu (przez który przepływa Poprad) i Nawojowej (przez którą przepływa Kamienica). Imprezy powinny promować ochronę środowiska oraz zdrowy i ekologiczny styl życia. W programie nie powinno zabraknąć: – warsztatów z szycia wielorazowych worków, – pokazów robienia i używania ekologicznej chemii domowej – prezentacji kosmetyków naturalnych i samochodów elektrycznych – wykładów na temat rodzajów i szkodliwości plastiku – pokazów ekologicznych produktów żywnościowych – pokazów i degustacji kuchni wegetariańskiej oraz wegańskiej – prezentację alternatywnych produktów mających mniej negatywny wpływ na środowisko – konkursów z nagrodami uczących ekologicznych postaw – sportowych zawodów i pokazów fitness, joga, czy joga na wodzie – koncertów zespołów lokalnych oraz gwiazd polskiej sceny muzycznej zachęcających do ochrony środowiska.

Uzasadnienie:

Sądecki Festiwal Ekologiczny Trzy Rzeki to inicjatywa proekologiczna i ponad lokalna. Czegoś takiego brakuje na Sądecczyźnie, tymczasem wszyscy mieszkańcy regionu odczuwają negatywne skutki zmiany klimatu. Celem tego Festiwalu jest otwarcie sądeczanom oczu na współczesne zagrożenia dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Należy to robić na różne sposoby i przekazywać tę wiedzę wszystkim, bez względu na wiek.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content