Kierunek: Zdrowy oddech dla dzieci z Nowego Sącza

Nasz pomysł:

Zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich sal w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu oraz dla części w Pałacu Młodzieży.

Opis projektu:

Proponujemy zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich 10 sal oraz pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu, a także do części sal w Pałacu Młodzieży. Smog jest wciąż poważnym problemem w naszym mieście. W sezonie grzewczym stężenia pyłów PM10 i PM2.5 są znacznie przekroczone. W takich warunkach trudno oddychać dorosłym, a co dopiero dzieciom, których organizmy intensywnie się rozwijają. Stąd pomysł zakupu oczyszczaczy powietrza. Na rynku dostępnych jest szereg takich urządzeń. Najważniejsze jednak, by wyłapywały pyły zawieszone, jonizowały powietrze oraz posiadały lampę UV. Wydajność oczyszczacza powinna być dostosowana do standardowej sali lekcyjnej, a filtry powinny wystarczyć na co najmniej 5 lat użytkowania, tak aby urządzenia nie generowały zbyt dużych kosztów i były jak najbardziej bezobsługowe. Urządzenia powinny być energooszczędne oraz ciche. Na zakup oczyszczaczy powietrza powinien zostać ogłoszony przetarg. W pierwszej kolejności proponujemy wyposażyć w oczyszczacze 10 sal lekcyjnych oraz pracownię komputerową w Szkole Podstawowej nr 1. Nadwyżka trafi do Pałacu Młodzieży.

Uzasadnienie:

Smog i inne zanieczyszczenia powietrza mogą mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia dzieci. Prywatnie każdy rodzic może zakupić oczyszczacz do swojego domu, lecz najwięcej czasu dzieci spędzają w szkole. Na rynku są już dostępne bardzo wydajne urządzenia, mogące przefiltrować powietrze w standardowej sali lekcyjnej. Oczyszczacze są też wyposażone w lampy UV, odpowiedzialne za likwidację bakterii, roztoczy, wirusów i grzybów. Urządzenia jonizują też powietrze, co jest przydatne w zwalczaniu alergenów. Zakup oczyszczaczy powietrza będzie miał zbawienny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie uczniów. To inwestycja w przyszłe pokolenie. Naszym zdaniem każda placówka edukacyjna w mieście powinna zostać wyposażona w tego typu urządzenia. Zacznijmy od placówek edukacyjnych w centrum Nowego Sącza.

Koszt inwestycji: 65 534 zł.

Popierasz projekt Kierunek: Zdrowy oddech dla dzieci z Nowego Sącza?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content