Kierunek: Zdrowy oddech dla dzieci z Nowego Sącza

Nasz pomysł:

Zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich sal w Szkole Podstawowej nr 15 oraz do sal w Miejskim Żłobku przy ulicy Janusza Kusocińskiego

Opis projektu:

Smog jest wciąż poważnym problemem w naszym mieście. W sezonie grzewczym stężenia pyłów PM10 i PM2.5 są znacznie przekroczone. W takich warunkach trudno oddychać dorosłym, a co dopiero dzieciom, których organizmy intensywnie się rozwijają. Stąd pomysł zakupu oczyszczaczy powietrza. Na rynku dostępnych jest szereg takich urządzeń. Najważniejsze jednak, by wyłapywały pyły zawieszone, jonizowały powietrze oraz posiadały lampę UV. Wydajność oczyszczacza powinna być dostosowana do standardowej sali lekcyjnej, a filtry powinny wystarczyć na co najmniej 5 lat użytkowania, tak aby urządzenia nie generowały zbyt dużych kosztów i były jak najbardziej bezobsługowe. Urządzenia powinny być energooszczędne oraz ciche. Na zakup oczyszczaczy powietrza powinien zostać ogłoszony przetarg. Koszt zakupu wydajnych oczyszczaczy waha się pomiędzy 2, a 4 tysiące złotych. Kwota z Budżetu Obywatelskiego przeznaczona na Osiedle Nawojowskie, przyjmując nawet najwyższą cenę spokojnie wystarczy na zakup oczyszczaczy do wszystkich 18 sal w Szkole Podstawowej nr 15 oraz do 7 sal w Miejskim Żłobku przy ulicy Janusza Kusocińskiego.

Uzasadnienie:

Smog i inne zanieczyszczenia powietrza mogą mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia dzieci. Prywatnie każdy rodzic może zakupić oczyszczacz do swojego domu, lecz najwięcej czasu dzieci spędzają w szkole. Na rynku są już dostępne bardzo wydajne urządzenia, mogące przefiltrować powietrze w standardowej sali lekcyjnej. Oczyszczacze są też wyposażone w lampy UV, odpowiedzialne za likwidację bakterii, roztoczy, wirusów i grzybów. Urządzenia jonizują też powietrze, co jest przydatne w zwalczaniu alergenów. Zakup oczyszczaczy powietrza będzie miał zbawienny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie uczniów. To inwestycja w przyszłe pokolenie. Naszym zdaniem każda placówka edukacyjna w mieście powinna zostać wyposażona w tego typu urządzenia.

Koszt inwestycji: 100 000 zł.

Popierasz projekt Kierunek: Zdrowy oddech dla dzieci z Nowego Sącza?

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content