ODRZUCONY! Kierunek: zielona energia Nowego Sącza

Projekt został odrzucony przez urzędników!

Nasz pomysł:

Budowa dwóch stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych na parkingu przy Miasteczku Galicyjskim.  Z każdego urządzenia jednocześnie będą mogły korzystać dwa samochody. Kolejne tego typu stacje ładowania pojazdów w mieście będą promowały Nowy Sącz, jako miasto przyjazne właścicielom samochodów elektrycznych, dbających o czyste powietrze i ekologię.

Opis projektu:

Proponujemy budowę kolejnych w mieście stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki urządzeniom mieszkańcy Nowego Sącza oraz przyjezdni podczas wizyt w naszym mieście, będą mogli szybko i wygodnie naładować swoje samochody. Wyobraźmy sobie, że ktoś wybiera się na zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego, lub skansenu, czyli tak naprawdę największych atrakcji turystycznych naszego miasta. Trwa to nawet kilka godzin, więc w tym czasie samochód elektryczny danej osoby zdąży się naładować.

Proponowane parametry techniczne stacji ładowania:

– ilość faz na wejściu: 3,

– maksymalna moc na wejściu: 44 kW,

– zabezpieczenie nadprądowe,

– maksymalna moc na wyjściu: 2 x 22 kW,

– ilość gniazd: 2 gniazda 3-fazowe, typ-2,

– możliwość jednoczesnego ładowania dwóch samochodów mocą do 22 kW na każde gniazdo,

– możliwość ograniczenia dostępnej mocy,

– funkcja umożliwiająca ograniczenie dostępu do usługi ładowania,

– konstrukcja wolnostojąca,

– trwały montaż do podłoża,

– materiały odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ładowanie w proponowanym punkcie powinno być płatne, (do wyboru: z wykorzystaniem terminalu płatniczego, aplikacji na urządzenia mobilne, czytnik kart RFID) lub (jeśli władze miasta zdecydują) bezpłatne np. dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina.

Uzasadnienie:

Budowa stacji ma być zachętą do wdrażania elektromobilności, co jest ogólnoświatowym trendem. Niesie ona szereg korzyści dla właścicieli aut elektrycznych oraz mieszkańców. Główną korzyścią jest zmniejszenie poziomu hałasu, oraz zanieczyszczeń, głównie pyłowych i gazowych, ponieważ „elektryki” nie emitują szkodliwych substancji. Używanie takich aut wiąże się także ze zmniejszeniem poziomu pyłów, bo takie pojazdy o wiele rzadziej korzystają w ruchu miejskim z hamulców, co zmniejsza zapylenie z klocków hamulcowych. Ładowanie auta elektrycznego to zazwyczaj czynność łączona np. zakupami, czy wizytami w muzeum. Dlatego tak ważne jest tworzenie stacji ładowania wszędzie tam, gdzie mieszkańcy przyjeżdżają na kilka godzin, by skorzystać z oferowanych w pobliżu usług. Tymczasem nasze miasto znajduje się na szarym końcu, jeśli chodzi o budowę takich stacji. Zatem musi być ich więcej. Mogą one promować Nowy Sącz, jako miasta przyjaznego wszystkim, którzy dbają o czyste powietrze i ekologię.

Koszt inwestycji: 91 540 zł.

Popierasz projekt Kierunek: zielona energia Nowego Sącza?

  • TAK (83%, 10 Głosów)
  • NIE (17%, 2 Głosów)

Liczba głosów: 12

Loading ... Loading ...

Ankieta ma charakter podglądowy. Nie jest oficjalnym głosowaniem w Budżecie Obywatelskim! Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 8 października. Więcej informacji można znaleźć klikając w link poniżej.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Skip to content